Вітаємо Вас на сайті
НОВООЛЕКСІЇВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №2
Генічеської міської ради
Свято Маланки
В гості до здобувачів освіти Новоолексіївського ЗЗСО #2 завітала Маланка. За давнім українським звичаєм 13-14 січня, у переддень Нового року за старим стилем, українці відзначають Щедрий вечір, а також свято Маланки (Меланки). Отож, наші актори (учні 9-Б та 7-Б класів), переодягнувшись у казкових героїв, привітали зі святом всіх вихованців та працівників закладу своїми дзвінкими піснями, щедрівками та щирими побажаннями. Ми долучаємося до привітань наших учнів та бажаємо всім здоров'я, щастя, успіхів, натхнення, достатку і сімейного затишку та Божого благословення.
Конкурс "Букет замість ялинки"
Перед наближенням новорічних свят в Новоолексіївському ЗЗСО №2 серед вихованців молодшої школи був проведений конкурс "Букет замість ялинки". Цього року через таку кількість неординарних поробок, журі було важко визначити переможців, тому відзначені були всі учасники конкурсу. Кожен клас здобув перемогу - кожен в своїй номінації.
Номінація "Найкреативніші поробки" - 2-Б клас.
Номінація "Зимові візерунки" - 3-А клас.
Номінація "Новорічний букет" - 1-А клас.
Номінація "Новорічна композиція" - 1-Б клас.
Номінація "Зимова казка" - 4-Б клас.
Номінація "Стильна композиція" - 2-А клас.
Супергерої FAST
Учні 1-А класу долучилися до програми «СупергероїFAST» та із задоволенням опановують нові знання.
Але для початку ми звернулися до директора з проханням про підтримку міжнародного освітнього проєкту «СупергероїFAST», метою якого є навчити дітей молодшої школи знанням і навичкам, які допомагають рятувати життя.
Класовод Дерман Л.М. влаштувала для них цікавий підхід до проходження цієї програми. Діти у веселому форматі отримують інформацію про симптоми та дії при інсульті.
Після проходження курсу діти вмітимуть:
- розпізнавати перші ознаки інсульту
- вчасно викликати екстрену медичну допомогу
Адже інсульт – це хвороба, при якій вчасне реагування та якомога швидка госпіталізація є ключовим для порятунку життя.
Онлайн гра "Що?Де?Коли?
Здобувачі освіти 9-х класів у складі команди "Діти Феміди" (Коваленко Вікторія, Каюмова Аміна, Оголь Катерина, Волошенюк Катерина, Нерпій Тетяна, Мороз Максим) прийняли участь в онлайн грі "Що?Де?Коли?", яку проводив Національний Юридичний Університет імені Ярослава Мудрого м. Харьків. Перед початком гри офіційний представник реєстру рекордів України зафіксував рекорд - найчисленіша в Україні онлайн-гра. Сама гра була напрочуд цікавою та напруженою. Серед 278 зареєстрованих команд з різних куточків України, наша зайняла 31 місце.
Ми щиро вітаємо наших здобувачів з таким чудовим стартом та гарним досвідом. Бажаємо нових перемог та досягнень.
Місячник "Здоровим бути - клано"
В рамках місячника "Бути здоровим - класно" з метою пропагування здорового способу життя та з метою формування сильної особистості, яка здатна протистояти тютюновій індустрії, серед вихованців закладу освіти були організовані та проведені наступні заходи: усний журнал " Палити - це безглуздо", виховні години «Сонце, повітря, вода –наші вірні друзі» та "Обираємо здоровий спосіб життя", флешмоб "Мистецтво бути здоровим", брейн-ринг "Азбука здоров'я". Під час заходів вихованці ознайомилися з негативними наслідками паління не лише для того, хто палить, але для оточуючих та про ризик розвитку залежності від тютюну та про необхідність ведення здорового способу життя.
Всеукраїнський Тиждень правознавства
З 6 по 10 грудня в Новоолексіївському ЗЗСО №2, з метою формування у дітей та учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших, традиційно пройшов Всеукраїнький Тиждень права. Протягом тижня здобувачіі освіти з вчителем правознавства приймали участь в різних вікторинах, іграх, тренінгах, конкурсах, захисті власних проєктів. З вчителями української мови учні встигли написати диктанти на правову тематику. А в шкільній бібліотеці протягом тижня діяла книжково-ілюстративна виставка "Тобі про закон, закон про тебе". Класними керіниками були проведені години спілкування на правову тематику.
Після Тижня права, педагогічний колектиив закладу продовжує роботу по формування правових відносин та сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
Година спілкування "Добро. Чесність"
В рамках Тижня доброчесності та з метою формування в учнів почуття власної гідності, поваги до прав людини, гуманістичних традицій та загальнолюдських цінностей, здатності формувати власну етичну позицію та дотримуватися правил соціально відповідальної поведінки в 11 класі була проведена година спілкування «Добро. Чесність»
Педконсиліум
«Адаптація першокласників
в освітньому середовищі»
У початковий період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду.
Під час засідання педконсиліуму педагогічними працівниками закладу освіти зроблено:
- аналіз адаптаційного періоду першокласників;
- визначені труднощі, які пов’язані у маленьких здобувачів освіти з початком навчання у школі;
- досліджені умови створення сприятливого середовища для розвитку, успішного навчання та виховання першокласників.
Практичний психолог Лисенюк Н.В. доповіла, що діти прийшли до перших класів з різним рівнем шкільної зрілості. Адаптаційний період протікає важче у дітей функціонально неготових до навчання в школі, соматично-ослаблених, емоційно-нестійких.
Класні керівники 1-х класів Дерман Л.М. і Зайцева А.М. розповіли, що більшість першокласників успішно адаптувались у шкільному середовищі. Діти стали проявляти більше ініціативи, відповідальності, самодисципліни, підвищилась їх працездатність.
Заступник директора з навчально-виховної роботи зазначила, що на уроках у перших класах сприятливий психологічний клімат, створені умови для розвитку інтелектуальних, творчих здібностей маленьких здобувачів освіти, здійснюється особистісно орієнтований підхід до дітей.
Велику роль у тому, що діти швидко звикають до вимог школи, відіграють батьки. Взаємодія класних керівників з батьками відбувається на основі взаємоповаги, співпраці, довіри.
На засіданні педконсиліуму були прийняті наступні рішення:
1.Класним керівникам Дерман Л.М. і Зайцевій А.М.:
1.1.Здійснювати структурування змісту початкової світи на засадах інтегративного підходу у навчанні.
1.2.Впроваджувати здоров’язберігаючі технології в освітній процесс.
1.3.Під час навчання враховувати індивідуальні особливості першокласників;
1.4.З питань профілактики дезадаптації першокласників взаємодіяти з практичним психологом.
Практичному психологу Лисенюк Н.В:
- провести поглиблене діагностичне обстеження учнів «групи ризику з дезадаптації»;
- провести індивідуальні консультації з батьками щодо особистісних труднощів дітей в адаптаційний період ;
- організувати проведення корекційної роботи з учнями групи ризику та моніторинг її ефективності.
Актуальність і значущість проблеми адаптації дітей до школи полягає в своєчасному виявлення труднощів першокласників у навчанні і допомоги з боку дорослих, що дозволить попередити виникнення багатьох проблем у майбутньому.
Дія. Цифрова освіта
та Всеукраїнська школа онлайн
З метою підвищення рівня цифрової грамотності громадян України, Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням:
На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали.
Для створення Національної стратегії розвитку цифрових навичок і компетентностей в Україні, відповідно до європейського досвіду, та розроблення методології проведення досліджень з питань розвитку цифрових навичок та цифрових компетентностей 13 травня 2021 року Міністерство цифрової трансформації запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).
Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:
1. Основи комп’ютерної грамотності.
2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.
Проходження тестів надає можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та безоплатно отримати відповідний сертифікат про проходження тесту.
Також, Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
Всеукраїнська школа онлайн – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій.
День Гідності та Свободи
21 листопада кожного року в нашій державі відзначається День Гідності та Свободи. З метою вшанування патріотизму й мужності українців, які стали на захист прав і свобод національних інтересів українського народу, в закладі освіти учням розповіли та нагадали про події 2004 та 2013 років, які назавжди залишаться в пам'яті наших співвітчизників. Це було важким випробуванням для українців, проте ми довели, що Україна - територія Гідності і Свободи. Слава Україні!
Національний урок
з безпеки дорожнього руху
З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та приверненню молоді до правил поведінки на дорозі, в закладі освіти були проведені уроки з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому". В рамках уроку до закладу завітали інспектори патрульної поліції Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
На занятті фахівці провели бесіду і ознайомили школярів з нововведеннями в правилах дорожнього руху, закріпили й актуалізували знання учнів про правила безпечної поведінки на вулицях.
Проведені західи був цікавим, змістовним і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.
Міжнародний День толерантності
16 листопада в закладі освіти пройшов Міжнародний день толерантності. Цього дня була ухвалена Декларація принципів терпимості, яка покликана захищати рівність всіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. В рамках свята класними керівниками були проведені інформаційні хвилинки та організовані "Дошки добрих оголошень" в кожному класі.
Всеукраїнський радіодиктант
національної єдності
Кожного року 9 листопада в Україні відзначається День української мови та писемності. Вже стало гарною традицією в цей день у навчальному закладі проводити Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Тож уже не перший рік радіодиктант національної єдності збирає весь педагогічни колектив, який прагне продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Цього року приєдналися до радіодиктанту й здобувачі закладу освіти.
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.
Акція «Світ очима дітей. Життя прекрасне
Соціальна акція «Світ очима дітей. Життя прекрасне» тривала з 10 по 30 жовтня та була присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я.
Діти малювали малюнки, які відображають позитивне сприйняття світу .
Найбільш активну участь в акції прийняли учні 1-А класу, класний керівник Дерман Людмила Миколаївна.
Малювання - чудове заняття для дітей і дорослих. Воно позитивно впливає на психіку, занурює в світ чарівної творчості. Для дітей життєво важливо переносити фантазії, а також реальний досвід пізнання світу на папір.
Малювання допомагає дитині:
1.розставити пріоритети (вибрати найбільш важливі для себе предмети, вивчити їх у всіх деталях);
2.визначитися зі ставленням до навколишнього світу;
передати настрій;
3.«протестувати» своє сприйняття кольору;
4.зафіксувати на папері приємні (негативні) моменти і таким чином зняти з себе тягар переживань.
Малювання відмінно розвиває моторику, посидючість, логіку і образне мислення. Зіставляючи контури предметів зі знайомими йому геометричними фігурами або персонажами улюбленого мультфільму , казки , дитина краще розуміє, як влаштований навколишній світ, які реальні розміри речей.
Важливо! Малювання - один із способів розвитку абстрактного мислення.
Дякуємо батькам, які мотивують дітей малювати!
Відзначено малюнки дітей в наступних номінаціях:
-Номінація «Чудовий світ природи»
Малюнок учня 3-Б класу Дермана Аліма «Життя прекрасне»
Малюнок учня 1-Б класу Поповича Тимофія «Веселка»
Малюнок учениці 1-А класу Амінової Амелії «Усміхнена блакитна планета»
-Номінація «Сім’я»
Малюнок учениці 2-Б класу Підворчанської Варвари «Моя дружня родина»
-Номінація «Школа»
Малюнок учня 2-Б класу Зайцева Юрія «Діти разом з вчителькою. Літак «Мрія»
Малюнок учня 1-А класу Енверова Аліма «Онлайн-урок»
Номінація «Моя маленька Батьківщина»
Малюнок учня 4-Б класу Дерена Максима «Що мені подобається. Що я люблю»
Малюнок учня 6-Б класу Бурлака Владислава «Світ навколо»
Малюнок учениці 1-А класу Харачіх Мєлєк «Затишний дім»
Малюнок учениці 1-А класу Федорченко Поліни «Будиночки»
Номінація: «Праця хлібороба»
Малюнок учня 1-А класу Юсупова Давида «Життя прекрасне»
Номінація «Яскраві фарби життя»
Малюнок учениці 9-А класу Коваленко Вікторії «Справжня сторона життя»
Номінація «Цінності»
Малюнок учениці 7-Б класу Коваленко Діани «Життя прекрасне»
Номінація «Мрія»
Малюнок Руденко Євгена , 5 років «Автомобіль»
Всеукраїнський День Відповідальності
З метою підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця Богдана Гаврилишина у закладі освіти були проведені наступні заходи:
-
19 жовтня у 1-11 класах проведено онлайн виховні години «Відповідальність- крок до успіху»;
-
Інтернет - флешмоб «Я – відповідальність»;
-
у шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку «Відповідальність – крок до успіху!»;
-
перегляд презентації «День відповідальності людини».
Під час Інтернет-флешмобу “Я – відповідальність”, учні зробили фото справи, до якої вони проявляють своє відповідальне ставлення (до родини, прибирання, навколишнього середовища, тварин тощо). Адже, відповідальності треба вчитися з дитинства, щоб бути відповідальним членом нашого суспільства.
День захисника та захисниці України
Щороку 14 жовтня в Україні з метою вшанування мужності та героїзму захисників та захисниць незалежності і територіальної цілісності України велике свято - День захисників та захисниць України. Цього дня здобувачі освіти, зважаючи на карантинні обмеження, записали онлайн-лінійку присвячену цьому святу «Вітаємо з днем захисника України».
Наша гордість
З нагоди Дня працівників освіти, який відзначається у першу неділю жовтня, в Херсонській облдержадміністрації віншували педагогів області.
Серед нагороджених були і дві представниці нашого закладу - Неоніла Іванівна Тарасенко та Ольга Павлівна Грушевська.
У ході заходу вони отримали високі нагороди:
- Н.І. Тарасенко - нагрудний знак "Василь Сухомлинський";
- О.П. Грушевська - нагрудний знак "Відмінник освіти".
Ми щиро пишаємося своїми неймовірно талановитими педагогами.
⠀
Тиждень початкових класів
27 вересня в закладі освіти почався тиждень початкових класів, присвячений пам'яті В.О.Сухомлинського. Протягом тижня в кожному класі відбулися виховні заходи і уроки, присвячені темі добра і милосердя. Здобувачі освіти вчилися писати есе на тему "Що таке добро?" ,творити добрі справи, бути чуйними один до одного, до братів наших менших, малювали малюнки про добрі вчинки тощо. Діти із захопленням ділилися власними думками і враженнями. Результатом цієї роботи став проєкт "Наші маленькі добрі справи", який створили учні 2 - 4 класів.
Річниця трагедії Бабиного Яру
…Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертно ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…
Дмитро Павличко
Нажаль, наша країна має багато трагічних стрінок в своїй історії. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.
З метою формування у здобувачів освіти усвідомлення того, що мир та злагода між людьми – найвищі на землі цінності, в закладі були проведені уроки пам'яті присвячені 80-річчю трагедії.
Всеукраїнський тиждень протидії булінгу
З 14 по 21 вересня учасники освітнього процесу Новоолексіївського ЗЗСО №2 взяли участь у Всеукраїнському тижні протидії булінгу. Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, вчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту.
З початку вересня практичний психолог Новоолексіївського ЗЗСО №2 проводив анкетування за опитувальником O L W E V S з метою виявлення ризиків виникнення булінгу в класних колективах. За станом на 21 вересня анкетуванням охоплено 136 учнів школи .
За підсумками анкетування практичним психологом спільно з класними керівниками, батьками проводилася роз’яснювальна та виховна робота з учнями, схильними до агресивної поведінки, пропагується впровадження принципів та цінностей «Школи миру». Незважаючи на загальну обізнаність учнів з питань булінгу , прийомів неконфліктної поведінки, застосування таких навичок та прийомів в повсякденному шкільному житті вдається далеко не всім учням.
Формування в школі атмосфери толерантності й доброзичливості потребує активної участі всіх учасників освітнього процесу.
Для здобувачів освіти були підготовлені інформаційні просвітницькі матеріали:
-інформація про запровадження відповідальності за вчинення булінгу;
-ознаки булінгу;
-телефони гарячіх ліній для дітей та молоді;
- пам’ятка «Жити без насильства»;
-мотиваційні слогани від учнів школи.
Всесвітній день прибирання
Здобувачі освіти нашого закладу долучилися до Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання "World cleanup day", яка має глибоке суспільне значення у формуванні національної культури чистоти не лише у дітей, але й у дорослих. Ця акція проводилася з метою екологічного виховання здобувачів, залучення їх до охорони довкілля, дбайливого ставлення до навколишнього середовища та з метою виховання у дітей відповідального ставлення до чистоти біля рідної школи.
Олімпійський тиждень
Щоб навчити цінувати власне здоров’я, виховувати у вихованців потребу в постійній руховій активності, зміцненні здоров’я, популяризації занять фізичною культурою та спортом в школі. Щороку традиційно проводиться Олімпійський тиждень, який тривав з 06 вересня по 10 вересня. До проведення заходів долучилися не лише вчителі фізичної культури, а й всі вчителі закладу освіти.
В цьому році, в рамках тижня були проведенні: змагання з волейболу та баскетболу, Всеукраїнський Олімпійський урок "Олімпійськими шляхами до мирного майбутнього", легкоатлетична естафета "Веселі старти", ранкові зарядки, рухливі перерви, конкурс малюнків "Спорт в моєму житті", брейн-ринг "Що я знаю про спорт" та виставка літератури в бібліотеці "Олімпійськими шляхами до мирного майбутнього".
Веселими і задоволеними залишилися всі учасники Олімпійського тижня. Ми ще раз переконались, що в нашому закладі працюють і вчаться сильні, спритні й сміливі люди.
Вітаємо переможця
Вітаємо Станіслава Стремського з перемогою в обласному конкурсі майстрів художнього читання "Наша земля - Україна"!
Цей успіх є результатом наполегливої праці Станіслава, який постійно вдосконалює свої навички, навчається мистецтву декламації у справжніх майстрів, знаходиться у постійному творчому пошуку.
Тричі юнак одержував призові місця на районному етапі конкурсу, і ось довгоочікуване І місце на обласному рівні !
Пишаємося твоїми успіхами, Станіславе! Бажаємо ще багато цікавих конкурсів, в яких ти яскраво реалізуєш свій акторський талант!
День Гідності та Свободи
💙💛21 листопада💙💛 – одна з визначних дат нашої країни – День Гідності та Свободи. Кожного року здобувачі освіти Новоолексіївської загальноосвітньої школи №2 вшановують патріотизм й мужність наших співвітчизників, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Цього року наші наймолодші школярі взяли участь у записі відеоролику про «Революцію Гідності». Для збереження світлої пам’яті всіх героїв Майдану та воїнів-захисників України.
Віримо в світле майбутнє нашої країни!💙💛💙💛
Слава Україні!
Героям слава!
Вітаємо переможців
Шкільна родина щиро вітає талановитих артистів театру "Прометей", Станіслава Стремського ( І місце в старшій віковій категорії ) і Глєба Марисюка ( ІІ місце в середній віковій категорії ), з перемогою на районному етапі обласного конкурсу майстрів художнього читання "Наша земля -- Україна"
Ми пишаємося вашими досягненнями, хлопці! Бажаємо не зупинятися на шляху самовдосконалення в творчій царині! А Станіславу зичимо перемоги на обласному етапі конкурсу!
Міс Осінь та Міні Міс Осінь 2020
Як радісно, що в нашій школі такі тендітні, розумні, креативні, світлі, добрі та щирі дівчата. В цьому році жюрі було дуже важко обрати переможниць до кожної номінації, оскільки кожна дівчина багатогранна та неповторна. Але, вибір все ж таки довелося зробити. Отож:
Міс Осінь - Марушетченко Аріна, 5-Б клас.
Міс Міні Осінь - Федорченко Софія, 3-А клас.
Міс Ніжність - Потапова Каріна, 8-Б клас.
Міс Артистичність - Пришляк Діана, 5-А клас.
Міс Талант - Кравець Анастасія, 6-Б клас.
Міс Креатив - Семенов Дарина, 11 клас.
Міс Чарівність - Усеїнова Заріна, 4-А клас.
Міс Граціозність - Бахтішаєва Таміла, 4-А клас.
Міс Романтичність - Дугу Ельмаз, 4-А клас.
В номінації "Найкраще відео" перемагає вихованиця 6-Б класу - Кравець Анастасія.
Ми щиро вітаємо наших красунь! Дуже пишаємося. Зичимо здоров'я та світлого майбутнього.
Самоосвіта на сайті "Мій клас"
У 2019-2020 навчальному році учні Новоолексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 активно долучилися до вивчення української мови на платформі "Мій клас". Крім основних тем, вони протягом року отримували від учителя додаткові завдання, наполегливо долаючи нелегкий шлях до знань. Неймовірне зусилля, зацікавленість, небайдужість до вивчення української мови стали для них щоденним кодексом самореалізації. Програму курсу здобувачі освіти виконали з гідністю, набравши бали:
Каюмова Аміна, 7-А клас –20 б.(95%);
Коваленко Вікторія, 7-А клас –19 б.(90%);
Марисюк Дар'я, 7-А клас – 20 б.(95%);
Мороз Максим,7-А клас – 15 б. (71%);
Оголь Катерина, 7-А клас –18 б. (86%);
Гнатова Анастасія, 5-Б клас –18 б. (86%)
За наполегливу працю кращі учні нагороджені Почесною грамотою "За кращі результати у "ТОПі однокласників" сайту "Мій клас".
Вітаємо завзятих, наполегливих і креативних! Успіхів вам і творчих пошуків на ниві самоосвіти!
Всеукраїнська акція "За чисте довкілля!" в Новоолексіївській ЗОШ №2.
Пандемія в країні не завадила проведенню всеукраїнської акції "За чисте довкілля", в якій вже стільки років підряд активно приймають участь наші вихованці. Проте в цьому році, здобувачі освіти проводили акцію вдома, в умовах карантину та допомогали батькам. Ми дуже пишаємося нашими учнями за таку активну громадську позицію. Адже, саме такі, хоч на перший погляд і не значні, справи роблять наше селище чистішим та гарнішим. Також, єднання з природою залишило у школярів незабутні враження і віру в те, що ними зроблена корисна і потрібна справа. #мизачистедовкілля
V Всеукраїнський національно-патріотичний конкурс
«Ми – Патріоти України!»
В умовах карантину здобувачі освіти Новоолексіївської загальноосвітньої школи №2 взяли участь у V Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Ми – Патріоти України!». Конкурс включає в себе завдання різного рівня та об'єднує питання з історії, географії, мови та літератури України. За підсумками цього етапу проведення конкурсу визначені призери та переможці. Вітаємо переможців, учнів школи, – «патріотів України»: І місце – Бурлак Артем (абсолютний результат), Трикоза Тимофій (абсолютний результат), Островський Кирило (абсолютний результат), Марисюк Гліб (абсолютний результат), Соколова Віра, Руссу Софія; ІІ місце – Шликова Ауріка. Бажаємо не зупинятися на досягнутому. Подальших творчих успіхів, нових злетів та перемог!
День Матері - одне з найзворушливіших свят нашої школи.
З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті. Скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим матусям, скільки б приводів для цього не придумали, зайвими вони не будуть ніколи. Тому учні Новоолексіївської ЗОШ №2 не забули підготувати святкові листівки, малюнки, поробки для своїх улюблених мам. Від усієї душі вітаємо наших дорогих матусь із їх святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!
9 Травня 1945 року...
75 років відділяють нас від цієї знаменної дати, але День Перемоги – це, як і раніше, біль, скорбота, відчуття гордості за наших предків та сльози радості, це пам'ять серця, яку повинна дбайливо берегти кожна українська сім'я. Юні нащадки справжніх героїв війни сьогодні присвячують їм поетичні рядки та вклоняються за відвойований мир.
13 років шкільному театру "Прометей"
27 квітня - день народження шкільного театру "Прометей" Йому вже виповнюється 13 років. Ми щиро вітаємо наших "прометейців" та їх талановитого керівника Ільяшенко М.А..Бажаємо натхнення, повних залів, гучних прем'єр та надалі залишатися джерелом наснаги, духовності для вихованців та педагогічного колективу Новоолексіївської ЗОШ №2.
Сумні дзвони Чорнобиля
Сьогодні одна з найсумніших дат для історії нашої країни -
День Чорнобильської катастрофи. Вихованці Новоолексіївської ЗОШ№2 підготували невеличке відео, щоб ніхто не забув про цю страшну трагедію.
Зараз саме час об'єднатися та бути дружніми. Представляємо вам проект здобувачів освіти Новоолексіївської ЗОШ№2 "#залишаймосявдома. Дякуємо всім учням та їх батькам за допомогу у створенні ролику, за натхнення та творчість. Будьте здорові та не хворійте
Осіння краса
16 жовтня в Новоолексвївській ЗОШ №2 відбулася виставка поробок з природничого матеріалу "Осіння краса". Дякуємо за творчість і оригінальність.
З турботою про братів наших менших
(уроки доброти)
До Всесвітнього Дня тварин, який відзначають 4 жовтня, для школярів Новоолексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було проведено урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин».
Під час уроку школярі мали можливість ознайомитись із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.
Здобувачі освіти проти булінгу
Як ми бачимо останнім часом яскраво вираженими є прояви цькування, застосування фізичної сили один до одного у дитячому середовищі. Вступив у силу закон, що передбачає відповідальність за булінг, тобто цькування або бездіяльність учасників освітнього процесу. З метою запобігання таких проявів в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із цих питань.
У рамках Тижня протидії поширення булінгу серед учасників освітнього процесу в Новоолексіївській загальноосвітній школі І- ІІІ ступенів №2 з 16 по 20 вересня відбулося ряд заходів.
Учні 2-х класів – це маленька сім’я, яка живе за золотим правилом доброти. Тому, було організовано урок-гра, який пройшов в активному русі.
Учні 3- 4-х класів провели інтерактивні вправи, які допомогли уявити булінг як темні хмари недовіри, образи, цькування, які розвіюються їхніми сонячними промінчиками доброти, довіри, вдячності. Цікаві ігри, відеоперегляд та навіть музика і поетичне слово допомогли дітям зрозуміти, що довіра і вдячність – перші кроки на протидію булінгу.
Учні 5-7-х класів провели класні години : "Що таке булінг?", "Що робити, якщо ви стали жертвою насильства".
Учні 8-11-х класів провели години спілкування «Ми разом проти булінгу». У тісному дружньому колі учні вчилися протидіяти цькуванню. Кожен із дітей намагався зробити крок назустріч, щоб проаналізувати, звідки взялася агресія, нетерпимість, злоба.
Міжнародний День миру
20 вересня в нашій школі пройшла лінійка, присвячена Дню Мира . На лінійці діти декламували вірші, співали про мир та мирне життя . Вшанували хвилиною мовчання всіх тих , хто загинув на Сході. Учні побажали всім миру, спокою, процвітання і багатства.
Районний семінар учителів історії
11 квітня 2019 року на базі Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся районний семінар учителів історії на тему: «Розвиток загальної та предметної компетенції учнів через впровадження інформаційно-комунікативних технологій навчання на уроках історії».
Захід проходив у декілька етапів, основним елементом якого була практична частина. Вчителі історії провели показовий урок та позакласний захід, на яких продемонстрували високий науково-методичний рівень та професіоналізм.
На уроці Гуляєва Олексія Володимировича «Виникнення і розгортання «Холодної війни» здобувачі освіти 11-А класу працювали в групах, обговорюючи проблемні питання, висловлювали власні погляди на події, про які йшлося, дискутували, робили висновки. Школярі ґрунтовно опрацювали великий об’єм історичного матеріалу: працювали з підручником, Інтернет-ресурсами, довели вміння вибирати найважливіше, найсуттєвіше. Вчитель уміло коригує висловлювання вихованців, вдало проводить рефлексію.
Халілов Андрій Енверович запропонував 10 класу «Сторінку історії» – тематично-інформаційний захід «Тріумф і трагедія Карпатської України», присвячений 80-річчю з Дня проголошення незалежності Карпатської України. Десятикласники відповідали на запитання вчителя-ведучого, продемонстрували вміння відстоювати власну точку зору, аргументувати свою позицію, передбачати вплив історичних подій і фактів на сучасність.
Обидва вчителі довели підпорядкованість проведених заходів темі семінару: показали електронні презентації, фрагменти кінофільмів (художніх та документальних), слайдові заставки, музичний супровід окремих частин заходу тощо.
Розділяла два заходи історична перерва, під час якої присутні дізналися про факти світової історії, що відбулися в різні роки 11 квітня. В кінці повідомлень учителям історії шкіл району було запропоновано написати ту подію, яка б, за їх бажанням, відбулася в Україні сьогодні, 11 квітня 2019 року. Ведучі озвучили події, записані на листочках-сердечках жовтого й блакитного кольорів, та з радістю відзначили єдність думок: припинення війни на Сході – мир в Україні, повернення Криму, старт фундаментальних реформ в освіті, значне покращення добробуту українців. Вчитель історії з Арабатської Стрілки повідомила, що 11 квітня 1944 року відбулося звільнення цього краю від фашистських загарбників. Тому вона побажала, щоб саме в цей день було звільнено від окупантів Донбас та Крим.
Семінар завершився діалогом колег-однодумців із взаємними побажаннями міцного здоров′я, творчого натхнення, талановитих здобувачів освіти і лише тих історичних подій, які будуть гарантувати зміцнення, мир та процвітання нашої Української держави.
ТАВРІЙСЬКИЙ БАРВОГРАЙ - 2019
9 квітня 2019 року на базі Новоолексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся щорічний районний огляд-конкурс художньої творчості «Таврійський барвограй».
Захід проходить з метою виявлення творчо-обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва, пошуку нових форм і методів роботи з ними, сприяння подальшому розвитку обдарувань, залучення до активної участі у мистецькому житті громади.
Юні таланти Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів радували глядачів та журі своїми виступами в таких номінаціях, як вокал, театральне мистецтво, хореографія. Тематика виступів також була різнобарвна – щасливе дитинство, любов до України, віра в світле майбуття.